Talk:X-Ladu

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

X-Ladu klientrakenduse retsensioon

Meeskonnalt AFFA II

X-Ladu klientrakendus on koodi poole pealt ülesse ehitatud loetavalt. Eraldi on grupeeritud: mudelid, staatilised meetodit, vaated, vaatemudelid. Mudelite ja vaatemudelite klassides oleks soovitatav grupeerida privaatsed väljad,property-d ning meetodid. Hiljem meetodeid (juurde) lisades on pärast raske orienteeruda koodis. Kood on klientrakenduse poole pealt dokumenteerimata, sellega teeksite projekti realiseerimisel omale palju tööd juurde. X-Ladu klientrakendusel on 2 erinevat gruppi. Administraatorid ja tavakasutajad. Kuna administraatorid saavad teha ka tavakasutaja toiminguid, siis puudused (mõni üksik positiivne tähelepanek ka ja kõik kindlasti mitte pahas mõttes) toon ära administraatorite poole peal.


Tavakasutajad saavad

1)Lisada tooteid

2)Otsida ja muuta tooteid

3)Vaadata ja vajadusel muuta oma profiili ja parooli.


Administraatorid saavad

1)Lisada, kustutada tootegruppe (kirjaviga antud lehel: valtud peaks olema valitud). Kindlasti tuleks juurde lisada muutmine. Toodegrupi puhul näiteks inimlikust aspektist tulevnev kirjaviga mõne päeva pärast tähendab seda, et tootegrupp tuleks eemaldada ning seejärel teha uus kirjaveata tootegrupp. Paraku tähendab see seda, et kustutamisel kaovad ka kõik grupis olevad tooted. Sellise probleemi ette ei tahaks ükski administraator sattuda.

2)Vaadata ja vajadusel muuta oma profiili ja parooli. Parooli muutes leidsin sellise bugi, et uue parooli sisestamisel ei ole mingisugustki kontrolli. Võin sinna lisada vähem kui 8 tähemärki, aga ka jätta täiesti tühjaks. Kindlasti tasuks see suur potensiaalne turvaauk korda teha.

3) Lisada toodet. Toodete lisamisel on välja toodud andmed, mida peab täitma, seega ei juhtu nii, et suhtlus andmebaasiga toimiks probleemidega. Paraku ei ole limiteeritud näiteks toote nime pikkus. Kui lisada toote nimi, mis on kui kui 50 tähemärki, siis klientrakendus „annab otsad“. Seega edasiste komplikatsioonide vältimiseks tuleks ära limiteerida sisestatud välja pikkus. Kui toote nimi on 50 tähemärki ja teised kastid on täidetud, siis lisamisel kuvab uude aknasse ainult teksti „Toode“ koos nupuga. Otseselt ei ole aru saadav, kas nüüd lisati toode või mitte.

4)Otsida toodet. Toodete otsimise lehele minnes tulevad ette hetkel olemasolevad tooted. Tooted, mille nimetuse pikkus on pikem kui 50, kuvatakse ainult 24 tähemärki. Tootegrupi puhul näidatakse 20 tähemärki. Valides antud toote, kuvatakse toote nimena 24 tähemärki. Seega 16 tähemärki on „kaduma läinud“. Sama asi on tootegrupi kohta, kus 25 tähemärgi asemel kuvatakse 21. Lisaks saab tooteid muuta, selleks tuleb valida toode ning vajuta muuda toodet. Antud toote muutmise võimalus võiks olla toodud esile logimise järgsel lehel. Näiteks „muuda/otsi toodet“. Antud hetkel tuleb toote muutmise võimalus üllatusena. Kui toode on valitud, siis on paremal all nupp „Lisa“, mis ei tööta. Kas see peaks viima leheni „lisa toode“ ? 5) Vaadata logi. Administraatoril on võimalus detailselt näha , mida keegi teinud on. Näiteks kes vaatas toote profiili, kes lisas toote, kes mida otsis, kes logis sisse ja välja jne ning seda kõike ajaliselt. Lisaks saab vajadusel tühjendada otsingu filtrit.

6)Hallata kasutajaid. Võimalik on kasutajat kustutada, blokeerida teatud ajaks, kaotada ja lisada administraatori õiguseid ning vaadata kasutaja profiili.Lisaks on kasutajatele ära toodud, mis on nende ID, kasutajanimi, kas on administraator ning millal on lisatud. Kõik väljad on konkreetselt täies pikkuses nähtaval ning ei ole ülekattuvusi. Valides kasutaja profiili ning vajutades tagasi, satun ma „Halda kasutajaid“ lehe asemel pealehele.


Soovitused, plussid ja miinused

1)1 klass ning üks .xaml on kirjutatud täpitähega. Samuti osad meetodid. See ei ole keelatud, aga tasuks kindlasti vältida, sest võib tekitada ikaldusi.

2) Kasutajate lisamisel on piiratud sisestamise pikkus. See on väga positiivne.

3) Kui kasutaja saab registreeritud (aken tuleb ette, et on registreeritud), siis ok vajutades võiks suunata pealehele, mitte tagasi kasutaja lisamise lehele.

4)Tavakasutaja ei saa lisada tootegruppi, seega ei saa samuti lisada tooteid antud tootegruppi.

5)Miks ainult toote lisamisel,muutmisel, kasutajate haldamisel on nupp „Sulge rakendus“.

6)Klientrakenduse suurus ei ole muudetav.

7)Admini kasutaja oleks võinud lisada andmebaasi. SQL Management Studio-s on MD5 krüpteeringuga parooli on päris keeruline peast kirjutada (nüüd pidi veidi koodi kopeerima). Tagantjärgi oleks lihtsam olnud teha kasutaja ning siis andmebaasis muuta Admin true-ks.

8)Toote lisamisel võiks olla täpselt ära toodud, kus kohas tekib viga.


Kokkuvõttena on näha, et antud meeskond on palju vaeva näinud antud projekti tehes. Eeltoodud vigade (enamasti pisivigade) parandamine võrreldes antud projekti mahukusega on pea olematu. Enamasti on küll välja toodud vead ja puudused, aga need on toodud välja selleks, et projekt saaks realiseeritud võimalikult väheste vigadega.