Sony Xperia V

From ICO wiki
Revision as of 03:32, 4 December 2017 by Soselein (talk | contribs) (Created page with "=Autor= '''Nimi:''' Siim Oselein<br> '''Rühm:''' A21<br> '''Aasta:''' 2017<br> =Sissejuhatus= Õpetus kuidas Sony Xperia V LT25i telefonile paigaldada uus AOSP 8.0.0 Oreo ba...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Autor

Nimi: Siim Oselein
Rühm: A21
Aasta: 2017

Sissejuhatus

Õpetus kuidas Sony Xperia V LT25i telefonile paigaldada uus AOSP 8.0.0 Oreo baasil tehtud operatsioonisüsteem.

Andmete varundamine

Kontaktide varundamine

Kõige mugavam on kasutada Google konto sükroniseerimis võimalust, nii on kontaktid alati igas uues telefonis kohe olemas. Selleks tuleb telefonis minna Settings -> Users & Accounts -> valida enda Google konto -> Account Sync -> aktiveerida Contacts Sync.

Andmete varundamine

Äppide varundamine

Äppide varundamise plussiks on see, et see jätab ära kõikide äppide jaoks vajalikud sisselogimised, seadete muutmise ja näiteks mängudel ka progressi. Samuti eraldi launcheri kasutamisel (nt Nova Launcher), jäävad kõik seadistused alles, nii säilib vana kujundus, seadistused ja eelistused.
Kasutades Titanium Backupi on soovitatav määrata varukoopiate sihtkohaks SD kaart. Kui eelnevalt ei ole varundamise kausta juba SD kaardi peal, tasub see luua ning valida see kaust varundamise sihtkohaks. Selleks
Menu -> General -> Preferences -> Backup settings sektsioon -> Backup folder location -> Click to change -> DocumentProvider storage -> vasakult valida SD card -> SELECT -> valida varundamise kaust ja kinnitada valik
Kasutaja äppide varundamiseks vajutada MENU nupu kõrval olev ikoon -> Backup sektsioon -> Backup all user apps

Piltide ja videote varundamine

Juhul kui ei ole soovi pilte ja videosi pilves hoida, saab kõik failid ümber tõsta SD kaardi peale ja nii on need alati olemas.

SMS'ide ja kõnelogi varundamine (valikuline)

Kasutades Titanium Backup
Menu -> Special backup/restore -> Backup data to XML -> Valida nii Messages (SMS & MMS) ja Call log.


Terve süsteemi varundamine

Juhul, kui on kartus, et uue operatsioonisüsteemi peale panemisel tekib probleeme ja säilitada võimalus minna tagasi vanale süsteemile. Kasutades TWRP Recovery Mode’i funktsiooni:
Backup -> Valida kõik ja määrata sihtkohaks SD card.


Riistvara tuvastamine

Google Play Store’i kasutades alla tõmmata CPU-Z.
Sealt leiab väga detailset infot telefoni andmete kohta. Device saki all näeb, et tootjaks on Sony ja mudel on Xperia V LT25i. Telefoni protsessoriks on Qualcomm Snapdragon S4, mis põhineb Krait arhitektuuril.


Sobiva tarkvara valik

Operatsioonisüsteem: AOSP Oreo 8.0.0 põhjal Recovery image: TWRP 3.1.1.0 tsubasa Root õigused: SuperSU v2.82 Rakendused: Home remote control, Teamviewer, Termux, JuiceSSH, SSHelper, Hacker’s Keyboard, Midnight Commander


Valitud tarkvara paigaldamine, seadistamine

Bootloaderi avamine

  1. Bootloader.zip alla laadida(link)
  2. Avada selles olev link
  3. Sisestada lehel oma telefoni mudel Sony Xperia V
  4. Sisestada oma emaili aadress
  5. Sisestada telefoni numbriväljale *#*#7378423#*#*, avanevas menüüs Service info -> Configuration -> Rooting Status. Kui seal bootloader unlock allowed on jah, saab edasi minna.
  6. Sisestada oma telefoni IMEI number. Oma telefoni IMEI numbri leidmiseks on kaks võimalust. Kas sisestada numbriväljale *#06# või minna Settings -> About phone -> Status.
  7. Aktsepteerida kasutajatingimused
  8. Avaneva lehe ülaosas on olemas avamiskood, mida on hiljem kindlasti vaja.
  9. Järgides avaneva lehe juhiseid, paigaldada arvutisse Android SDK, vaja on ainult Android käsurea tööriistu. Jätta meelde paigaldus tee.
    • *Ainult Windowsil* avada Extras kaust ja paigaldada Google USB draiver.
  10. Telefonis sisse lülitada USB Debugging, selleks Settings -> Developer Options -> leida üles USB Debugging ja aktiveerida.
    • Juhul kui Developer Options on veel peidetud, siis minna Settings -> About Phone -> Build Version ja klõpsata sellel mitu korda järjest.
  11. Lülita oma telefon välja
  12. Ühenda USB kaabel arvutiga
  13. Telefonil hoia Vol+ nuppu all samal ajal kui USB kaabli ühendad.
  14. Kui telefon on ühendatud, ava käsurea aken ja liigu kausta platform-tools oma Android SDK kaustas. Samas saab ka juba õiges kaustas olles Shift + Paremklahv ja valida Open command window here.
  15. Sisestada käsk
    fastboot devices
  16. Jälgi, et vastus tuleb erroriteta.
  17. Nüüd tuleb sisestada avamiskood, mis on lehe ülalosas, kasutades käsku
    fastboot -i 0x0fce oem unlock SinuAvamisKoodSiia

Custom recovery paigaldamine

ADB, Fastboot and Drivers - 15 seconds ADB Installer v1.4.3 kasutades Admin õigustega, paigaldab telefoni driverid ja adb süsteemikettale. Tõsta twrp img fail tekkinud adb kausta. Minna C:/adb ja Shift + Paremclick kaustas olles, et avada cmd. Seal
adb root
adb wait-for-device
adb push : twrp 3.1.1.0 tsubasa.img /tmp/twrp.img
adb reboot recovery


Custom ROM peale panek

Puhta installi jaoks on vaja eelnevalt paigaldada boot.img eelnevalt Flash the boot.img kernel from the ROM zip with Fastboot or Flashtool Wipe the data & cache Flash the AOSP ROM zip from the Recovery Nüüd on võimalik paigaldada ka gapps ja supersu. Oleme valinud (link) ARM baasil Androidile 8.0.0 mõeldud pico gapps, et saada vajalik Google Play Store funktsionaalsus telefoni. Supersu paigaldamiseks on vaja eraldi installerit, sest see konkreetne ROM versioon on AOSP baasil. Alla laadida bootbridge-sonyelf.zip(link). Supersu kõige hilisem versioon alla laadida(link) ja nimetada ümber install.zip ning tõsta bootbridge-sonyelf.zip oleva install.zip asemele. Recoverys olles flashida see peale. 


IP-, MAC-aadressi tuvastamine

Kasutades Termux terminali sisestada käsk ifconfig, näeb telefoni IP- ja MAC-aadressi.


Luua SSH võtmepaar

SSH-võtme loomiseks kasutasin Termux terminali telefonis, mis on omamoodi mugavam, aga samas ka teadatuntud viis võtme loomiseks. Pidi installima openssh tarkvara, kasutades käsku pkg install openssh. Edasi
ssh-keygen -b 4096 -a 1000 -C “Siim Oselein”
ssh-copy-id -i ~/.ssh/id_rsa soselein@enos.itcollege.ee
Korra peab ka oma kasutaja parooli sisestama.
Järgneva käsuga saab edaspidi SSH kaudu enos serverisse.
ssh soselein@enos.itcollege.ee


Graafiline kaughaldus telefonist arvutisse

Arvutis peab olema Teamviewer juba installeeritud. Telefoni peab paigaldama äpi TeamViewer for Remote Control. Telefoni äpis peab sisestama arvutile antud ID ja sisestama arvutis pandud kaughalduse parooli. Nii ongi kaughaldus arvutiga loodud.
Teamviewerile on võimalik lisada kahefaktoriaalne tuvastus, samuti on seadmetevaheline ühendus krüpteeritud RSA 2048bit krüpteeringuga.


Hacker’s Keyboard kasutamine

Google Play Store’ist paigaldada Hacker’s Keyboard. Tööle panemiseks avada äpp, vajutada Enable Keyboard, see avab kohe seadetes koha, kus saab lubada selle klaviatuuri.
Edaspidi, et vahetada selle ja enda valitud klaviatuuri vahel, on paremal all nurgas klaviatuuri vahetamise nupp.


Kokkuvõte

Märksõnad

Sony Xperia V

Allikad