Meeskond:Luksus

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Meeskond

Meeskonna liikmed:

  • Anni Klammer
  • Tõnis Suurkaev
  • Sten Luhtoja(Projektijuht)

Idee

Projekti ideeks on rahahaldamisprogramm. Esimeseks pooleks on võimalus hoida peal silma oma raha kulutustel... Nt: Kuu sissetulek on 800 eurot, säästa tahad sellest 100 eurot, Kuu jooksul on sul kuluraha 700 eurot, arved maha arvates jääb üle söögi ja kuluraha näiteks 300 eurot. See see teeb kolmekümne päeva peale 10 eurot päevas. Peale poes käiku sisestatakse kulutatud summa ning arvutatakse päevasest lubatud piirist maha. Kui piir ületab lubatud summat võetakse see ületatud hulk järgmisest päevast maha. Kui ei ületatud lubatud summat, jagatakse päeva allesjäänud raha kõikide päevade vahel.

Teiseks pooleks on kulude jälgimissüsteem. Võimalus jälgida oma tehtud kulutusi, kui palju läks söögi, bensiini või "mõtetuse" peale.

Võimalus on kasutada neid programme koos või mõlemat eraldi.

Analüüs

Idee lühidalt

Projekti idee on lasta kasutajal jälgida oma rahalisi kulutusi ning kuhu on suunatud tema ressurssid.


Mida endas sisaldab

Rahajälgimis ja -säästmise osa on võrdlemisi lihtne, programmis kuvatakse tolle päeva lubatud kulutamismäär. Vastavalt eelnenud päevadele, kas on kulutatud rohkem või vähem kui lubatud. Kui on rohkem kulutatud, siis järgmise päeva lubatud kulutusmäär väheneb. Kui on vähem kulutatud, suureneb kulutusmäär kõikide päevade raames. Kui kuulõpus jääb raha üle, lisatakse see automaatselt säästukassasse... Milles on eelmiste kuude kumulatiivne summa.

Kulutatud summa sisestatakse kasutaja poolt käsitsi.

Millele raha kulutatakse on programmi teine pool. Võimalus sisestada mille peale on raha kulutatud ning kasutaja saab ise ka kategoriseerida seda. Näiteks: kasutaja tahab lisada kulusid, mis läksid üüri, toidu, bensiini peale. Või kasutaja tahab lisada kulusid täpsemalt. Näiteks: Kategooriad: Piim, sai, leib, bensiin, üür... Käesoleva kuu kulutuste suurus on kuvatud ka programmis kategooriate kaupa.

kategooria valitakse ja kulutus sisestatakse kasutaja poolt käsitsi.

Mõlemal juhul on võimalus ka "vaadata minevikku" ehk vaadata eelnevaid kulutusi, mis on tehtud. Seda on võimalik jälgida nädala, kuu, aasta raames, sealhulgas kategooriate kaupa, kui kasutaja soovib. Minevikku vaatamine kuvatakse eraldi aknas.

"options" - Kui tahetakse programmi eraldi kasutada, ei ole mõtet kuvada mõlemat programmi, vaid kindlat osa. Ning samuti Värvide muutmine, kui kasutaja peab tähtsaks programmi "kokkusulamist" muu töökeskkonnaga. Optionsis määratakse ka ära kuu sissetulek ning säästimise määr.

Koos kasutamise võimalus: Kasutaja sisestab kulutatud summa kulutuste tabelisse vastava kategooria alla ning päeva lubatud kulutuse määr väheneb automaatselt. Nii ei ole kasutajal vaja sisestada summat kaks korda.

Kasutajal võib ka tekkida vajadus andmeid salastada, peab olema võimalus kasutaja registreerida ning ka sisse logida vastava kasutajaga. Vajadus võib tekkida kui tegemist on firmaga ning oleks vaja salastada sisestatud andmeid.

Vastust vajavad küsimused, veidi probleemsed küsimused.

Kuidas võetakse kuupäev, sest arvuti kell ja kuupäev võib ju vale olla.
Graafiline teostus(koos, eraldi kuvamine).
"options" kuidas see eraldi ja koos kuvamine lahendada.
Kuidas krüpteerida ja tagasi lugeda andmeid.

Eesmärk

Programmi loomise eesmärk on õpetada ja süvendada C# aines õpitut, õppida kasutama FPS-i. Samuti meeskonnatöö ja -juhtimise arendamine.

Programmi eesmärk on anda võimalus kasutajal jälgida enda(isiku või firma) raha kulutusi.

Praegune eesmärk on saada programm tööle, vastavalt meie poolt seatud kriteeriumitele.

Programmi edasiarendusvõimalusi: sisestatakse pilt või skännitud tšekk, ning sisestatakse automaatselt. C# aine raames jääb edasiarenduse maht liiga suureks.

Rasked osad

"options"-ist realiseeritud valikute täitmine. Andmebaasi suhtlus optionsist määratud sisenditega. andmete krüpteerimine ja tagasi lugemine.

Tööjaotus

Andmebaasi modelleerimine

Sten Luhtoja- graafiline mudel kasutades QSEE-d

GUI loomine

Tõnis, Anni.
Sten(kontrollib teostust ja tähtaegadest kinni pidamist ja lööb ka kaasa GUI loomisel, eriti andmebaasidega suhtlemise osas)

andmebaaside vaheliste seoste loomine

Sten Luhtoja

Selle all mõeldakse seda, kuidas rahasäästmisprogramm suhtleb kulutusteprogrammiga nii, et oleks võimalik nii koos kui ka eraldi kasutada.

Juhendamine(Mida teha) ja õppejõuga suhtlemine

Sten Luhtoja

Graafik ja tähtajad

09.11.14-ks

Must have funktsionaalsused

Programmis peavad olema:
rahajälgimisprogramm, kulutusteprogramm, "options" võimalus,

Nice to have

Trükitakse välja "ilus" leht, millel on kulutused kategooriate kaupa. Kasutaja sisestab kuupäeva alguse ja lõpu ning tulemus on midagi sarnast: Siia tuleb pilt.

Programmi loomise kulg

Siia tulevad kokkuvõtted loomisprotsessist