Meeskond:Pizzafy
Pizzafy
Meeskonna liikmed
- Rene Mändel
- Mikk Pürg
- Argo Ind projektijuht
- Arvo Paomees
Idee
Idee on luua WPF rakendus, mille abil on võimalik kasutajal tellida endale pizzat koju. App sisaldab:
- Sisaldab mugavat kasutaja liidest.
- Erinevaid valikuid pizza kohtadest, nende hindadest.
- Kasutajal võimalust sisse logida ja registreerida.
Lisaks veel algeline soft mis suhtleb andmebaasiga, et saada kätte tellimusi.
Analüüs
Loodava rakenduse ehk appi eesmärgiks on anda võimalus inimestel mobiili kaudu tellida pitsa koju. Pitsa tellimine toimub esialgu ainult Tallinna piires ja kahe firma menüü baasil, milleks on Peetri Pizza ning Pappa Pizza.
Tavakasutaja jaoks on asi lihtne: laeb appi alla, registreerib kasutajaks, kus saab luua vastava kasutajanime ja parooli, et edaspidi sisse logida.
Pärast api allalaadimist avaneb inimesele järgmine vaade: kasutaja nime väli, parooli väli , logi sisse, registreeru, unustasin parooli/kasutaja nime.
Registratsiooni sisu on jägnev: kasutaja nimi, eesnimi, perekonna nimi, telefoni number aadress, email ja parool koos kinnitusega (parooli kirjutatakse 2 korda).
Unustasin parooli/kasutaja nime sisaldab järgmist: sisesta email. Kui sisestatud e-mail on seotud mingi kontoga, siis selle konto kasutaja nimi ja parool saadetakse postkasti.
Sisselogides vaatab vastu menüü milles on valikud: telli pitsa, tellimused, kasutaja info, pitsabaari(de) nimekiri, kasutaja reeglid.
Vajutades „telli pitsa“, avaneb aken, kus kasutajal on võimalik valida endale sobiv pitsakuller (neid on hetkel 2, kusjuures ega väga suuremat valikut tallinna piires ei olegi). Pärast pitsakulleri valikut avaneb uus vaade, kus kuvatakse pitsafirmad, millega konkreetne kullerteenus koostööd teeb. Kui meelepärane pitsafirma on välja valitud, avaneb inimesele uus menüü, kus ta saab lõpuks otsustada millist pitsat või pitsasid ta tahab tellida (samuti ka karastusjoogid, kui soovi on).Menüüs on võimalik veel vajutada pitsanimele ja vaadata , pitsa koostist. Kui valik on tehtud ja vajutades nuppu „ jätka tellimist“, suunatakse inimene viimasele lehele, kus ta saab täpsustada aadressi, kuhu tellimus peaks minema. Vaikimisi on selleks registreeritud aadress, kuid seda on võimalik muuta. Viimaseks sammuks on tellimuse kinnitamise nupp, mille vajutamisel suunatakse rakendus „tellimused“ menüüsse, kus kuvatakse tellitavate pitsade nimekiri ning summa, koos kohaletoomistasuga ja eeldatav kohalejõudmise aeg.
Lisaks sellele on inimesel enne tellimuse kinnitamist võimalik kõikidel vaheetappidel üks samm tagasi minna ja muuta oma eelistusi. Samuti on võimalik katkestada tellimus täielikult ükskõik mis vaheetapil, seega vajutades nuppu „katkesta“ suunatakse inimene tagasi peamenüüsse.
Vajutades „tellimused“, kuvatakse kasutaja tellimused, mille taha on märgitud, kas ootel, teel, tühistatud või täidetud. Vajutades tellimuse reale saab selle kohta täiendavat infot: milleks on siis kõik see info, mis avaneb inimesele pärast tellimuse kinnitamist.
Vajutades „kasutaja info“, kuvatakse kasutaja andmed: eesnimi, perenimi, telefoni number, aadress, e-mail ja kasutaja nimi. Aadressi , telefoni numbrit, emaili ja parooli on võimalik muuta.
Vajutades „pitsabaaride nimekiri“, avaneb loetelu Tallinnas asuvates Peetri Pizza ja Pappa Pizza pitsabaaridest. Vajutades konkreetsele pitsabaarile, kuvatakse selle asukoht, lahtiolekuajad ning telefoni number.
Vajutades „reeglid“, avaneb loetelu reeglitest, millega, rakenduse kasutaja peab arvestama ja kursis olema. Reeglites on lahtisõnastatud, kuidas kujuneb eeldatav ooteaeg ning kohaletoomistasu. Samuti on reeglites kirjas, mille eest kasutaja vastutab, kasutades seda rakendust.
Seega frontend näeb välja järgmine: Sisselogimise menüü
- Kasutaja väli
- Parooli väli
- Logi sisse
- Registreeru
- Kasutaja nimi
- Eesnimi
- Perekonna Nimi
- Telefoni number
- Aadress
- parool
- parool uuesti
- registreerun
- unustasin parooli/kasutaja
- sisesta email
- Peamenüü
- Telli pitsa
- Pitsakulleri valik
- Pitsafirma valik
- Pitsafirma menüü
- Pitsa koostised
- Aadress
- Pitsafirma valik
- Pitsakulleri valik
- Tellimused
- Tellimuse nimekiri
- Konkreetne tellimus
- Tellimuse nimekiri
- Kasutaja info
- Kasutaja nimi
- Eesnimi
- Perekonna nimi
- Telefoni number
- Aadress
- muuda andmeid
- telefoni number
- aadress
- muuda parooli
- uus parool
- uue parooli kinnitamine
- Pitsabaaride nimekiri
- Pitsabaaride list
- Pitsabaaride asukohad
- Reeglid
- Telli pitsa
Rakenduse toimimiseks on vaja ka andmebaasi, mis sisaldaks järgmisi tabeleid:
- Kasutajad
- Pitsabaarid
- Pitsabaaride menüü
- Pitsad
- Kullerid
- Pitsa tellimused
Tabelite lahtiseletus:
1. Kasutajad - Sisaldab kasutaja andmeid: kasutaja nimi, eesnimi, perekonna nimi, telefoni number, aadress, e-mail ja parool.
2. Pitsabaarid - Sisaldab pitsabaaride asukohti.
3. Pitsabaaride menüü - Nagu nimigi ütleb, sisaldab see pitsavalikuid ja karastusjooke.
4. Pitsad - Sisaldab pitsade koostisosasid.
5. Kullerid - Sisaldab kullerite nimekirja ja hinnakirja.
6. Pitsa tellimused - Sisaldab tellitud pitsade nimekirja, hinda ja olekut.
Samuti on planeeritud teha veel lisaks sellele rakendusele ka soft, mis suhtleb andmebaasiga, et kätte saada tellimusi. Kuid kuna see ei ole peamine ülesanne, siis selle rakenduse loome ainult algtasemel (see tähendab, et erilisi funktsionaalsusi sellele ei lisa).
Must have (nimekiri funktsionaalsustest, mida plaanime teostada):
Kindla peale peab ära realiseerima registratsiooni ja pitsa tellimise funktsiooni koos eelkirjeldatud funktsionaalsustega. Samuti ka mingisugune algeline soft, millega saab näha tellimusi ja muuta tellimuste olekut.
Nice to have (nimekiri funktsionaalsustest, mis võiks olla): Kui võimalik võiks tekitada võimalus inimestel salvestada lemmikuid. Selle all mõtleme seda, et inimene võib salvestada lemmikkoha ja kulleri ühe nupu alla, et ta ei peaks valima iga tellimuse korral kullerit ja siis pitsabaari. Selleks on siis kaks valikut, kas tellimuse nupu alla viia ka rida eelsalvestatud eelistustega või viia peamenüüsse nupp „ lemmikud“, kus inimene koostab ise oma lemmikute nimekirja. Samuti võib sisse tuua funktsionaalsuse, kus inimene saab hinnata ja kommenteerida firmat ja kullereid ja neid ka lugeda. Lisaks siis täielikult realiseerida password recovery.
Prototüüp
Prototüüp asub siin
Lõpp versioon
Lõpp version asub siin
Kasutusjuhend
NB! Kasutusjuhend kehtib nii prototüübi kui ka lõpp versiooni puhul!
1. Lae zip fail alla.
2. Paki zip fail suvalisse kausta lahti.
3. Ava kaust „Pizzafy“ ja seejärel käivita programm Pizzafy.sln
4. Seejärel loo uus andmebaas (localdb)\v11.0 nimega proovDB
5. Seejärel käivita programm Visual Studios