"Peeter ASP.NET"

From ICO wiki
Revision as of 12:17, 29 May 2012 by Mkikas (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Meeskond "Peeter ASP.NET"
Aine: Category: Veebirakenduste loomine ASP.NET abil
Juhend: Juhend
Tüüp: Projekt
Liikmed: Kairo Koik
Marek Kikas
Kaivar Kull
Juhendaja: Mait Poska
Semester: 2011/2012 kevad


Idee

Projekti eesmärgiks on luua infosüsteemi, mis võimaldab luua korda ja paremat ülevaadet oma kodusesse raamatukokku. Raamatukogu abil saaks teada, mis raamatut on laenutatud ja kelle käes. Tulevikus ei piirduks ainult raamatute, vaid ka näiteks muusika cd/dvd –dega.

Analüüs

Tegemist on infosüsteemiga, mis võimaldab (esialgu) täieliku ülevaadet olemasolevatest raamatutest. Kasutaja saab lisada oma raamatuid, neid eemaldada ja välja laenutada. Kasutaja saab läbi selle ülevaatliku kontrolli, mis seisus või kelle käes tema raamatud parasjagu on ja kui kaua nad veel välja laenutatud on.
Raamatukogu raamatuid saab otsida ka autorite järgi. Kui inimene ei tea, mis raamatut ta lugeda tahab, aga teab selle raamatu autorit, siis selle abil on väga lihtne leida antut teost, kui see on raamatukogus olemas. Keerulisemaks võib siinkohal kujuneda korraliku otsingumootori meisterdamine, et otsingutulemused oleksid võimalikud täpsed, ka mitte kõige täpsema otsingu puhul.
Koduse raamatukogu kasutajal on võimalik oma raamatuid välja laenutada sõpradele, kes seda soovivad ja huvi tunnevad. Kõiki raamatuid saab ise lisada ja kustutada. Raamatutele saab lisada ka lühikirjelduse, autori. Kui omanikul on teosest pilt, siis saab ta ka selle lisada kirjelduse juurde illustreeriva osana.
Igale raamatule saab anda väikse lühikirjelduse, mis ei ole kohustuslik. Kui laenutaja peaks meie raamatu vastu huvi tundma, saab ta sealt kiiresti pilgu peale visata, millega on tegu. Annab parema ettekujutuse raamatust ja kas selle vastu võiks huvi olla, sammuti võiks seal olla ka raamatu pikkus, mis annab aimu raamatu põjalikusest.
Kasutaja määrab ise tähtajad, kui kauaks raamat välja laenutatakse ja annab ka sõpradele teada, kuna soovib tagasi, lisaks plaanime ka seda võimalust, et kasutajal on võimalik seda kuupäeva pärast muuta juhul kui see vajalik on. Kui sõbrad peaksid raamatutega hilinema – antakse neile meili teel teada. Tulevikus võiks asi mitte ainult raamatutega piirduda.
Iga laenutaja kohta saab koostada eraldi seisva profiili. Vajadusel genereeritakse see automaatselt, kui andmebaasis ennem sellisele inimesele vastet pole. See on võimalik, kui hakata sisestama raamatu laenutades laenutaja andmeid. Kõik andmed on alati muudetavad, mis annab hea võimaluse lisada lisainfot kasutaja kohta.
Kindlasti saab otsida vastavalt laenutaja nimele tema laenutuste ajalugu ja näha ka väiksemat statistikat, kas ta peab tähtaegadest kinni, kui palju on laenutanud ning missugused teosed on teda huvitanud. See oleks kõik seotud laenutaja profiiliga kus seda siis vajadusel lihtne vaadata on.
Statistikana saab näha ka kõige populaarsemaid raamatuid – raamatud, mida on kõige rohkem välja laenutatud. Võimalik on pärida ka kasutajate kohta – kellel meie raamatute vastu kõige suurem huvi või kes ei suuda väga tähtaegadest kinni pidada. Statistikas on siis näha ka kordade arv mitu korda on näiteks kõige rohkem laenatud raamatut loetud.
Meie arvates võib kõige raskemaks osaks kujuneda administraatori paneeli välja töötamine. Lähtudes vajadusest, et antud paneel on võimalikult ülevaatlik ja lihtsa nagivatsiooniga, siis võib tekkida seal probleeme kuidas erinevad osad ühendada.
Sammuti on tähtis frontendi disaini pool mille üritame võimalikult kasutajasõbralikuks teha, kuid meie peamine ees märk on siiski funktsionaalsus millel rakendus töötab.
Tööjaotuse jagame ära vabatahtlikult juhul kui vabatahtlikult teel ülesandeid ei valita siis valime välja oma tiimist ühe kes kontrollib ja määrab ülesandeid. Tööülesandeid jagame nii, et iga tiimiliige saaks aru täpselt mida teine on teinud ja oskab ka seda vajadusel järgi teha, ehk siis tiimi eesmärgiks on, et iga liige oleks samal tasemel ja saaksid antud aine selgeks.
Tiimivaheline suhtlus käib ilmselt läbi skype, kuna leiame, et nii liigub info kõige kiiremini ja failide jagamisviis on veel arutamises.
Kuna koduraamatukogud hakkavad vanaks ja väheseks jääma siis leiame, et suuremaks sihtgrupiks oleks inimesed, kes koguvad näiteks filme, muusikat, pilte ja kõike muud mille andmeid antud rakendusse sisestada saab ja tänu sellele saada paremat ülevaadet oma kogust.

Must have

Võimalus sisestada koduseid raamatuid
Igal laenutajal oma profiil
Raamatuid välja laenutada (tähtajaliselt)
Aruannete, statistika koostamine
Hilinenud raamatute omanikele teadete saatmine
Lase lisada raamatutele pilt
Korralik adminstraatori paneel – profiilide, raamatute muutmiseks.

Nice to have

Rühmitada eesti ja võõrkeelsed raamatud
Võimalus anda raamatutele lühikirjeldus
Raamatuid saab ka autori järgi otsida
Kuva hoiatused, kui laenutaja laenutuste ajalugu on vilets või kui mõni raamat on tagastamata.
Korralik kasutajaliides
Võimalus lisada ka oma plaate / dvd-sid. [Erinevad kategooriad]

Projekt

http://enos.itcollege.ee/~mkikas/vr2/Peeter_aspnet.rar