Talk:Meeskond:ArturJaSobrad

From ICO wiki
Revision as of 02:13, 13 March 2015 by Elund (talk | contribs) (Created page with "==[https://wiki.itcollege.ee/index.php/ALTER_eGO ALTER eGO] retsensioon== Meeskond on loonud XML ülesande tarvis telefoniraamatu. Õppejõu poolt seatud kriteeriumid XML failil…")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

ALTER eGO retsensioon

Meeskond on loonud XML ülesande tarvis telefoniraamatu. Õppejõu poolt seatud kriteeriumid XML failile on täidetud, dimensioonide ning atribuutide arv kirjeldatud dimensioonidel. Samuti tasub mainida, et XML fail ning XML skeemifail vastavad standarditele ja valideerimine õnnestub. Skeemifaili kuju lubab oletada, et enda tööd on lihtsamaks tehtud ning kasutatud on Visual Studio funktsionaalsust XSD loomisel, mis on igati mõistlik.

XMLi struktuur on korrektne, loogiline ning andmeid on lihtsa telefoniraamatu jaoks piisavalt. Dimensioonide nimetused märgivad ära mis väli missugust informatsiooni endas hoiab, seega antud juhul oleks koodi kommenteerimine üleliigne ja pigem muudaks faili lugemise keerulisemaks. Seejuures atribuute on kasutatud otstarbekalt. Dimensioonis <Person> on otsustatud kasutada CDATA sektsiooni <Firstname> ja <Lastname> väljal. Korrektsuse huvides oleks võinud CDATA sektsiooni kasutada ka <Contacts> dimensioonis kontaktiliikides, et vältida ebasobivat sisendit kirjeldatud väljadel.

Meeskonnal on loodud ka paar XML faili stiilifaili, mis annavad HTML kujul ülevaate nende loodud telefoniraamatust. Esimene XSLT fail kuvab gruppide järgi telefoniraamatus olevad kontaktid tabelis. Teine stiilifail kuvab perenime alusel tähestikulises järjekorras kontakte. Teise XSLT puhul on kasutatud järjestamiseks sobivalt sort funktsiooni. Stiilifailid on hästi ja lihtsalt ülesehitatud ning neile peale vaadates saab aru, mida on soovitud saavutada.

Kokkuvõtteks on tegu hea tööga, valitud teema puhul on keskendutud sellele, kuidas selgelt ja loogiliselt telefoniraamatu võiks üles ehitada ja seda kirjeldada ning seetõttu on loodud tööd meeldiv lugeda.