Talk:Meeskond "Ventilaator"

From ICO wiki

Analüüsi retsensioon

-

Prototüübi retsensioon

Retsensioon meeskonnalt "TÜC"

Nii palju, kui sai rakendust testitud, tundub see väga hästi töötavat. Rakendus töötab kiiresti ning seda on mugav kasutada. Teavikuid, laenutajaid saab lisada. Saab lisada ja muuta ka laenutusi ning on võimalus teha kõike muud, mis on kirjas prototüübi kirjelduses.

Välimust võiks muidugi huvitavamaks teha, aga see tuleb juurde lõpptootele. Seega prototüüp töötab nii nagu peab.


Kui endal oleks vaja kõik oma raamatud kirja panna, siis oleks seda rakendust päris mugav kasutada.


Ainuke asi, mida võib ehk meie silmis parandada, on, et nupu „Vidinad“ nime vahetada. Selle nupu põhimõttest ei saa enne aru, kui lihtsalt proovida. Kui sinna panna mingi parem nimi, on ehk kasutajale arusaadavam, kust saab lisada teavikute liike ja žanreid.

Retsensioon meeskonnalt "!"

Retsensioon meeskonna “Ventilaator” rakenduse prototüübile(Koodnimetusega CowBell)


Meeskond nimega ventilaator on loonud raamatukogu rakenduse. Saab lisada kogumikku raamatuid, heliplaate, filme, seriaale ja ajakirju. Samuti kõiki neid välja laenutada ja vaadata kellele miski on välja laenutatud. Liike, mida saab laenutada, pole tegelikult piiratud, sest neid saab kasutaja lisada ja ka eemaldada. Sama asi kehtib zanri kohta.


Esimesena visatakse kasutaja laenutuste sakki, kus vaatavad meile vastu laenatud asjad. Selles vaates saab muuta (muuta tähtaega, märkida tooduks ja lisada kommentaari) ja ka kustutada laenutus.


Järgmine vaade on teavikud. Seal on kõik laenutatavad asjad. Vali liik ja tulevad laenutatavad. Paremale poole kuvatakse ka info teaviku kohta. Selles vaates saab teavikuid ka kustutada, muuta ja lisada.


Vidinate vaates saab luua ja kustutada uusi liike ning zanre.


Soovitused, mida võiks teha ja muuta.

Teavikute lisamisel on kohustuslikud väljad, kui neid ei pane siis lisada saab ikka, aga programm jookseb kokku. Selle võiks teha sarnaselt nagu on vidinate vaates liigid, enne nupukest vajutada ei saa kui kohustuslik väli on täidetud.

Teavikute all võiks näidata (värviga või kuidagi), et see on laenutatud, hetkel ta ütleb eraldi aknas, kui seda püüda teha.

Teaviku lisamise juures võiks olla ka võimalus žandri ja liigi loomiseks. Teaviku infos võiks kuidagi näidata ka seda, et väljad on tühjad.


Tehtud töö on suur ning palju edu neile projekti lõpuleviimiseks.

Meeskond “!”

Retsensioon meeskonnalt "DentNet"

Meeskond „Ventilaatori“ meeskonnatöö kodune raamatukogu tundub päris huvitava ideena. Minul isiklikult on olnud päris palju probleeme, kui olen laenanud kellelegi raamatuid või ise neid laenutanud. Hiljuti sain teada, et sõbra käes on minu raamat olnud juba pikemat aega, kuid ma isegi ei mäletanud seda enam. Raamatu väärtus justkui kaoks pärast läbilugemist. Teinekord jällegi olen leidnud kusagilt kapi otsast sõbra raamatu ja mõelnud, mis aastast see seal seisab. Isegi praegu mõtlen, et kui selline WPF application mulle tasuta antakse, ei leiaks ma sellele siiski kasutust, kui just raamatute laenutamine minu käest plahvatuslikult ei kasvaks.

Kasutajaliides tundub lihtne ja mugav (seda tuleb siiski veel natuke lihvida), kood on iseenesest toimiv. Andmebaas töötab korralikult. Desktop’i ikoon on„catchy“ ja huvitav. Puudus kontroll selle kohta, et aasta välja oleks võimalik sisestada ainult numbrilisi väärtuseid. Isikuid kustutada veel ei saa.

Prototüübi funktsionaalsused, mis said üle kontrollitud ja läbi proovitud, on: realiseeritud on teavikute lisamine, muutmine, kustutamine ja laenutamine; teavikutel on eri liigid ja žanrid, mida saab samuti lisada ja kustutada; teavikuid sorteeritakse nii liigi kui ka teaviku nime järgi; laenutada saab eri isikutele, keda saab koos kontaktandmetega samuti andmebaasi lisada; laenutamisel saab pikendada tähtaega, neid lõpetatuks muuta ning ka kustutada.

Rakendus ühendub eraldi serveril oleva andmebaasiga, kus on olemas ka testandmed.

Lõpptoote retsensioon

Retsensioon meeskonnalt "!"

Retsensioon meeskonna “Ventilaator” valmis rakendusele

Eelmisest korrast, prototüübist, on toimunud suhteliselt suur edasiminek. Tegemist oli juba prototüübis vägagi valmis rakendusega ning palju polnud enam teha.


Esimene asi mida me märkame, mida ei olnud veel prototüübis, on disain. Selline tume ja lihtne. Disain on küll maitse asi, aga minule selline väga meeldib ja ma ka tean, et on inimesi kellele taoline mitte ei sobi.

Teine asi mida märkame on see, et vaadet "Vidinad" ei ole enam. Kes ei tea või mäleta siis seal sai luua uus liike ja žanre. Nüüd saab neid teha laenutuse alt ja sealt "Liigid" alamosast. Kui aus olla siis see vidinate asi ajas natuke segadusse.

Eelmine kord ma kirjutasin, et rakendus jookseb kokku, kohustuslikku välja eirata ning soovitasin, et kui on kohustuslik väli ja täitmata siis nupp võiks olla mitteaktiivne. Ma nüüd ei tea kas nad tegid seda minu soovitusest või enda tarkusest, igatahes on see tehtud ja toimiv.

Lisandunud on ka statistika ja isikud. Esimeses on mitu laenutust on tehtud ja teised numbrid. Teises isikud kui laenutajad. Saab lisada uusi, saab kustutada vanu. Nende kohta saab lisainfot nagu telefoninumber, e-post, kommentaar.

Ainus miinus mille ma oskan välja tuua on kerged jõudlusprobleemid. Valime teavikud, sekund ootamist, tuli. Selline hetkeline jõnks on kõikjal. See küll ei ole suur viga, aga kuna millegi muu kallal on raske norida.

Võib öelda, et tehtud rakendus on tasemel ning teeb seda milleks ta on loodud ning teeb seda hästi.


Meeskond “!”

Retsensioon meeskonnalt "Ajarändurid"

Meeskond Ventilaatori valmis projekti retsensioon.


Käivitamisel jätab programm kohe mulje kui valmis toode, mis on väga positiivne. Disain on tagasihoidlik kuid stiilne. Projektis on aega leitud isegi ikoonidele, mis on päris hea.

Andmete lisamine andmebaasi töötab korrektselt ja kiirelt. Peale raamatu välja laenutamist ei kuvata enam Teavikud raamatuliigi all andmeid enne kui ei tee päringut mõne teise liigi kohta ning siis uuesti raamatu. Meeldib, et on lisatud statistika. Tabide vahetus toimub kuidagi raskelt. Peab mitu korda vajutama, et toimuks vahetus. Teavikute valikul on märgata samuti kerget viidet kuid see ei ole häiriv ning koheselt märgatav.

Meeskond on hästi saanud hakkama projekti loomise ning majandamisega ning lõpptoode on lõpptoote nime väärt.