Erialatutvustus ISa ja ISd 2012

From ICO wiki
Revision as of 15:27, 10 November 2012 by Irokk (talk | contribs) (→‎Arvestus)
Jump to navigationJump to search

Aine info

Tegemist on aine I020 Õpingukorraldus ja erialatutvustus IT süsteemide administreerimine (ISa) ja IT süsteemide arendus (ISd) õppekavadele kodulehega.

Õppejõududeks on Margus Ernits ja Indrek Rokk.

Siia lehele tuleb kogu ainega seotud info.

Loengud

Loengud toimuvad neljapäeva hommikul kell 8.15 - 9.45 auditooriumis 314.

Teema Esineja(d) Aeg Materjal
1   Õppekorraldus ja sisekord   Inga Vau, Indrek Rokk, Marko Puusaar, et ali.   29. august   Loengu salvestus
2   Helpdesk   Peeter Uustal, Peeter Raielo   6. september   Loengu salvestus
 Loengust on väljalõigatud mõned kohad.
3   Subjektiivselt programmeerimisest, stereotüüpidest ja kogukonnast   Janika Liiv   13. september   Loengu salvestus
  Media:Janika_Liiv_ettekanne.pdf‎
4   IT tööturg   Andres Septer   20. september   Loengu salvestus
5   Karma   Martin Paljak   27. september   Loengu salvestus
 Loengus ei ole tehnilistel põhjustel häält 52:50 - 01:02:13.
6   Tere tulemast Ignite'i maailma   Dea Oja, Mihhail Lapuškin, Stanislav Vasilyev ja Rene Katsev   4. oktoober   Loengu salvestus
7   Testimine ja tarkvarakvaliteet   Kristjan Karmo   11. oktoober   Loengu salvestus
8   Siim Vene   18. oktoober   Loengu salvestus

Aktiivset osalemist loengutest premeeritakse.

Arvestus

Arvestuse töö jaotatud kahte ossa:
Õpingukorraldus

Erialatutvustus

  • kokkuvõtlik essee vormis arvamus, mis on kajastus toimunud loengutest – mis oli ühist, siduvat, kokkulangevat, erinevat. Oma arvamus on väga tervitatud.

Kokkuvõtlik essee on kirjalik analüüsiv ülevaade võrdselt kõigi käsitletud valdkondade kohta kogumahus 800-1000 sõna (alamõõduline töö ei saa reeglina arvestust, ülemine piir pole kriitiline). Soovitav on otsida ja kirjeldada erinevates esinemistes leiduvaid kokkulangevusi, sarnaseid käsitlusi või siis hoopis erinevusi. Kui palju aitas iga loeng kaasa aine eesmärgi saavutamisele? Täitmata ootused ja soovitused?

Esitamine

Töö tuleb esitada wiki.itcollege.ee viki keskkonnas. Sisene oma EIK kasutajanime ja parooliga viki keskkonda ja kliki oma kasutajanimel ja vali Create Avanenud lehel saad sisestada oma vastused õpingukorralduse küsimustele ja essee. Indrek Rokki kasutaja leheküljel on toodud näite vormistus, mida võite võtta oma vormistuse aluseks. Kui teil on kõik valmis, siis pange viki lehe koodi viide antud aine kategooriale "Erialatutvustus 2012". Vikilehe koodi tuleb panna tekst [[Category:Erialatutvustus 2012]]

Tähtaeg

Tööde esitamise tähtaeg on 31. oktoober kell 10.00. Selleks kellaks peavad essee ja vastused küsimustele valmis olema. Peale töö esitamise tähtaega tehtud muudatusi ei arvestata. Kui on teada, et mõjuval põhjusel tähtajaks töö valmis ei saa, siis andke aine õppejõududele (Margus ja Indrek) e-kirja teel sellest teada enne tähtaja saabumist.

Õpingukorralduse küsimused

Lisaks essee kirjutamisele tuleb arvestuse saamiseks ära lahendada 2 küsimust. Üks lahendatavatest küsimustest on kas küsimus A või B. Tudengid kellede viimane koodinumber on paarisarv lahendavad küsimuse A, kellede viimane koodinumber on paarituarv lahendavad küsimuse B. Teine lahendatav küsimus on üks küsimus küsimustest üks kuni viis. Vastatava küsimuse numbrit vaadake allpool olevast tabelist ja see sõltub koodi viimasest numbrist.

Koodi viimane number Küsimus
0 1
1 1
2 2
3 2
4 3
5 3
6 4
7 4
8 5
9 5


Küsimus A
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Küsimus B
Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?


Küsimus 1
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava?
Küsimus 2
Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) tegevust.
Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Küsimus 4
Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad?
Küsimus 5
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?


Töö vastuvõetust hindamiseks näeb ÕIS-s. Tulemust (arvestatud/mittearvestatud) näeb ÕIS-s hiljemalt kaks (2) nädalat pärast arvestustöö esitamise tähtaega. Osadel juhtudel - mingil põhjusel erilisem töö, annan individuaalset tagasisidet.

Suurepärased tööd mida võib eeskujuks võtta: User:Isuur, User:Mtammepo ja User:Troja.

Ajalugu

Aine viki leht 2011. aastal.

Varasematel aastatel luges ainet Kalle Tammemäe ja materjalid on kättesaadavad tema kodulehelt.