Talk:Meeskond "Ventilaator": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 65: Line 65:


=Lõpptoote retsensioon=
=Lõpptoote retsensioon=
-
==Vastus==
-
-

Revision as of 18:18, 15 December 2013

Analüüsi retsensioon

-

Prototüübi retsensioon

Retsensioon meeskonnalt "TÜC"

Nii palju, kui sai rakendust testitud, tundub see väga hästi töötavat. Rakendus töötab kiiresti ning seda on mugav kasutada. Teavikuid, laenutajaid saab lisada. Saab lisada ja muuta ka laenutusi ning on võimalus teha kõike muud, mis on kirjas prototüübi kirjelduses.

Välimust võiks muidugi huvitavamaks teha, aga see tuleb juurde lõpptootele. Seega prototüüp töötab nii nagu peab.


Kui endal oleks vaja kõik oma raamatud kirja panna, siis oleks seda rakendust päris mugav kasutada.


Ainuke asi, mida võib ehk meie silmis parandada, on, et nupu „Vidinad“ nime vahetada. Selle nupu põhimõttest ei saa enne aru, kui lihtsalt proovida. Kui sinna panna mingi parem nimi, on ehk kasutajale arusaadavam, kust saab lisada teavikute liike ja žanreid.

Retsensioon meeskonnalt "!"

Retsensioon meeskonna “Ventilaator” rakenduse prototüübile(Koodnimetusega CowBell)


Meeskond nimega ventilaator on loonud raamatukogu rakenduse. Saab lisada kogumikku raamatuid, heliplaate, filme, seriaale ja ajakirju. Samuti kõiki neid välja laenutada ja vaadata kellele miski on välja laenutatud. Liike, mida saab laenutada, pole tegelikult piiratud, sest neid saab kasutaja lisada ja ka eemaldada. Sama asi kehtib zanri kohta.


Esimesena visatakse kasutaja laenutuste sakki, kus vaatavad meile vastu laenatud asjad. Selles vaates saab muuta (muuta tähtaega, märkida tooduks ja lisada kommentaari) ja ka kustutada laenutus.


Järgmine vaade on teavikud. Seal on kõik laenutatavad asjad. Vali liik ja tulevad laenutatavad. Paremale poole kuvatakse ka info teaviku kohta. Selles vaates saab teavikuid ka kustutada, muuta ja lisada.


Vidinate vaates saab luua ja kustutada uusi liike ning zanre.


Soovitused, mida võiks teha ja muuta.

Teavikute lisamisel on kohustuslikud väljad, kui neid ei pane siis lisada saab ikka, aga programm jookseb kokku. Selle võiks teha sarnaselt nagu on vidinate vaates liigid, enne nupukest vajutada ei saa kui kohustuslik väli on täidetud.

Teavikute all võiks näidata (värviga või kuidagi), et see on laenutatud, hetkel ta ütleb eraldi aknas, kui seda püüda teha.

Teaviku lisamise juures võiks olla ka võimalus žandri ja liigi loomiseks. Teaviku infos võiks kuidagi näidata ka seda, et väljad on tühjad.


Tehtud töö on suur ning palju edu neile projekti lõpuleviimiseks.

Meeskond “!”

Retsensioon meeskonnalt "DentNet"

Meeskond „Ventilaatori“ meeskonnatöö kodune raamatukogu tundub päris huvitava ideena. Minul isiklikult on olnud päris palju probleeme, kui olen laenanud kellelegi raamatuid või ise neid laenutanud. Hiljuti sain teada, et sõbra käes on minu raamat olnud juba pikemat aega, kuid ma isegi ei mäletanud seda enam. Raamatu väärtus justkui kaoks pärast läbilugemist. Teinekord jällegi olen leidnud kusagilt kapi otsast sõbra raamatu ja mõelnud, mis aastast see seal seisab. Isegi praegu mõtlen, et kui selline WPF application mulle tasuta antakse, ei leiaks ma sellele siiski kasutust, kui just raamatute laenutamine minu käest plahvatuslikult ei kasvaks.

Kasutajaliides tundub lihtne ja mugav (seda tuleb siiski veel natuke lihvida), kood on iseenesest toimiv. Andmebaas töötab korralikult. Desktop’i ikoon on„catchy“ ja huvitav. Puudus kontroll selle kohta, et aasta välja oleks võimalik sisestada ainult numbrilisi väärtuseid. Isikuid kustutada veel ei saa.

Prototüübi funktsionaalsused, mis said üle kontrollitud ja läbi proovitud, on: realiseeritud on teavikute lisamine, muutmine, kustutamine ja laenutamine; teavikutel on eri liigid ja žanrid, mida saab samuti lisada ja kustutada; teavikuid sorteeritakse nii liigi kui ka teaviku nime järgi; laenutada saab eri isikutele, keda saab koos kontaktandmetega samuti andmebaasi lisada; laenutamisel saab pikendada tähtaega, neid lõpetatuks muuta ning ka kustutada.

Rakendus ühendub eraldi serveril oleva andmebaasiga, kus on olemas ka testandmed.

Lõpptoote retsensioon

-