Talk:WizERD

From ICO wiki
Revision as of 19:25, 7 December 2013 by Aakke (talk | contribs) (Created page with "==Prototüübi retsensioon meeskonnalt "Nimetud"== Retsensiooni kirjutamiseks testisime must have funktsionaalsust, et näha kui palju neist on realiseeritud ning laias laastus …")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Prototüübi retsensioon meeskonnalt "Nimetud"

Retsensiooni kirjutamiseks testisime must have funktsionaalsust, et näha kui palju neist on realiseeritud ning laias laastus võib tõdeda, et mis välja toodi, see on ka tehtud. Kuid testimise käigus jäid ka mõningad asjad silma, mida võiks paremini teha või juurde lisada. Alustades olemi lisamisest, tekkis kohe küsimus, et milleks on võimalik kasutajal joonistada nii suur olem nagu ta ise tahab? Palju parem oleks kui suurus sõltuks sisust. Kui lisada olemile atribuute, siis on millegi pärast on võimalik valida ainult kolme erineva tüübi vahelt (boolean, int, varchar), kuid tõenäoliselt on see ainult prototüübi probleem.

Kui liikuda edasi olemite ja seoste juurde, siis tekib ikka päris korralik segadus. Hetkel on võimalik ainult ühte tüüpi seoseid joonistada, kui nii üldse võib öelda, kuna tegemist on ainult ühe musta joonega, mis ühendab kahte olemit ja nende joontega saab päris naljakaid asju teha hetkel. Vähemasti on lõbus katsetada.

Samuti esineb viperusi faili salvestades ja uuesti avada proovides (näiteks mõnikord uuesti salvestatud faili avades liikus meil esimesena joonistatud olem millegipärast vasakule üles nurka). Paaril juhul esines leida vigu ka skeemilt objekte kustutades – mõnd olemit kustudes võeti joonistusalalt koos olemiga ära ka üks tema külge tõmmatud seos, mõnel juhul mitte ühtegi. Väljale jäänud jooni sai pärast küll eraldi ka kustutada, aga segaseks jäi, miks mõnikord võetakse seos koos olemiga, teinekord mitte.

Vaadates must-have funktsionaalsusi edasi, selgub, et mõnesid neist ei ole veel jõutud realiseerida – näiteks parem-klõpsu suvandid ja menüüd. Pisut segaseks jääb, mida on must-have funktsionaalsuste sekka kirjutatud Shapes all mõeldud.

Omapärane ja huvitav on rakenduse juures asjaolu, et kasutaja saab ise valida olemite värvi. Sellest lisast võib palju kasu olla näiteks skeemi eriosade joonistamisel erinevat värvi. Veel parem oleks muidugi, kui olemi värvi saaks peale klikkides muuta.

Kokkuvõtteks võib öelda, et programmi idee on hea ja lõpptoote osas on suured ootused. Seda muidugi juhul kui kõik vead suudetakse kõrvaldada.