Windows juhend: Kuidas seadistada tagavarakoopiaid

From ICO wiki
Revision as of 20:38, 23 September 2012 by Ssirel (talk | contribs)

Sissejuhatus

Tänapäeval hoiame arvutis kõikvõimalikke faile, alustades piltidest ning lõpetades tähtsate dokumentidega. Nende püsimajäämisele ning kahjustamata saamisele ei saa me aga kindlad olla. Teada on, et arvutite kõvakettad pole igavesed ning peale selle võib ka meie faile kahjustada viirus ning muud välised tegurid, sealhulgas varguse ohvriks sattumine. Kui midagi sellist on juba juhtunud ning andmed kadunud, on hea, kui me saaksime need kõik taastada. Siinkohal räägingi tagavarakoopiate tegemisest ning taastamisest. Selle tegemiseks saame kasutada Windows 7 enda sisse ehitatud funktsionaalsust, mis teeb töö ära ilma, et peaks pöörduma kolmanda osapoole lahenduste poole.

Tagavarakoopiate tegemine ehk andmete varundamine (Backup)

Vajalikud vahendid

Alustuseks on vaja andmekandjat, millele andmed varundatakse. Soovitatavalt tuleks kasutada välist kõvaketast, mille maht on vähemalt 200 GB. Muidugi on ka võimalik CD- või DVD-kirjuti kasutamine, kuid seda ainult äärmisel juhul, seepärast siinkohal sellistel valikutel rohkem ei peatuks.

Märkused

  • Ärge tehke varukoopiat samale kõvakettale, kuhu on installitud Windows.
  • Pange varunduseks kasutatavad andmekandjad alati kindlasse kohta, et takistada volitamata isikute juurdepääsu oma failidele.

Andmete varundamine

1. Ühendage väline kõvaketas arvuti ja toitejuhtmega. Enamik selliseid kõvakettaid tuleb ühendada USB-liidesesse. Lisateavet leiate välise kõvakettaga kaasas olnud juhendist. Tarvilikuks võib osutuda ka kõvakettaga kaasas olnud tarkvara installimine.

2. Klõpsake nupul Start, sisestage otsinguväljale tekst Backup and Restore ja seejärel klõpsake otsingutulemustes suvandil Backup and Restore.

File01.jpg

3. Valige Set up backup

Ba02.png

3. Nüüd saate Te valida koha, kuhu andmed varundatakse. Valige väline kõvaketas, mille te enne arvutiga ühendasite.

Ba1.JPG

4. Nüüd saate Te valida koha, kuhu andmed varundatakse. Valige väline kõvaketas, vastavalt sellele, millise te ennist oma arvutiga ühendasite. Kui valik tehtud, klõpsake Next.

Ba1.JPG


5.Kui järgnevalt tahate ise valida, millest koopia tehakse, siis valige Let me choose, vastasel juhul teeb seda Teie eest Windows.

Ba2.JPG

6. Kui sa valisin eelnevalt Let me choose, siis järgnevalt saad sa ise ära märkida, millistest failidest koopia tehakse. Varundada tuleks kõiki faile, mida on raske või võimatu asendada. Teha saab ka süsteemipilti (Selleks tuleb teha linnuke Include a system image of drives ette). Vaikimisi sisaldab süsteemipilt kõiki kettaid, mida Windows töötamisel vajab. Sellesse kuuluvad nii Windowsi kui ka kogu süsteemi sätted, programmid ja failid. Süsteemipilti saate kasutada oma arvuti sisu taastamiseks kõvaketta või kogu arvuti rikke korral. Arvuti taastamisel süsteemipildist tehakse täielik taastamine; Te ei saa valida eraldi üksuseid, mida taastada ning kõik praegused programmid, süsteemisätted ja failid asendatakse süsteemipildis sisalduvatega.

Ba4.JPG